Mamo nastolatki/a

Nastoletni trądzik na twarzy Twojego dziecka może pozostawić ślad po sobie na całe życie!

Wiele osób dorosłych pojawia się w gabinecie z bliznami czy przebarwieniami potrądzikowymi z czasów młodości. Walka i z jednym i drugim jest naprawdę nie łatwa, ale Ty możesz już dziś pomóc swojemu dziecku.

Często mamy, czy to w rozmowach osobistych czy telefonicznych proszą o pomoc, nie wiedzą jak dotrzeć do córki/ syna, jak wytłumaczyć czy namówić do stosowania jakiś kosmetyków, zmiany diety czy innych nawyków.

W wieku dorastania przyczynami trądziku są głównie zmiany hormonalne, Twoje dziecko dorasta, czy tego chcesz czy nie, staje się młodą kobietą, młodym mężczyzną. W tym momencie w organizmie  wojego dziecka jest istna burza hormonów, przy czym często towarzyszą wahania nastroju, to całkowicie normalne. Młodzi ludzie nie zawsze radzą sobie z tymi zmianami jakie zachodzą w ich organizmach, emocjach czy otoczeniu, często temu towarzyszą stres, negatywne emocje… według psychosomatyki, trądzik jest oznaką wstydu. Uważam, że jest wiele czynników, które wpływają na pojawienie się trądziku, w nastoletnim okresie hormony to podstawa, kiedy jednak dojdą do tego
negatywne emocje, złe nawyki żywieniowe -fast food (zajadanie stresu), zła codzienna pielęgnacja, problemy zdrowotne, używki, grzyby i pasożyty, trądzik przybiera bardzo nasiloną formę w postaci bardzo dużych i bolesnych wyprysków.

Są sytuacje, kiedy pomoc lekarska i farmakologiczna jest niezbędna, jednak częściej wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków, które pomogą Twojemu nastoletniemu dziecku łatwiej przejść przez okres dojrzewania bez sączących się i ropnych problemów.

Kiedy zdecydujesz się na pomoc lekarską, pamiętaj, nie zgadzaj się od razu na leczenie sterydami, bez dokładnych badań czy wykluczenia innych przyczyn trądziku. Słynny Izotec, który coraz częściej słyszę że jest przepisywany nawet przy pojawieniu się wągrów, to bardzo silny lek, wysusza skórę (hamuje w ogromnym stopniu pracę gruczołów łojowych ), wysusza wszystkie błony śluzowe. Jednocześnie należy pamiętać że podczas kuracji i i przynajmniej miesiąc po zakończonej kuracji nie powinna pojawić się ciąża u leczonej osoby, mogą pojawić się poronienia lub bardzo ciężkie wady płodu.
Izotek zawiera syntetyczną pochodną witaminę A, taka kuracja jest bardzo obciążająca na wątrobę, dlatego należy przed kuracją wykonać szerag badań, które potwierdzą brak przeciwwskazań do kuracji lekiem.

Proszę, dla zdrowia i dobra własnego dziecka, nie zgadzaj się na kurację Izotekiem bez badań i bez wykluczenia innych przyczyn Bywa tak, że częściej Twoje dziecko posłucha się kogoś obcego niż Ciebie, szczególnie w tym wieku, kiedy poznaje siebie, swoje ciało i zaczyna mieć własne zdanie Zapisz swoją nastolatkę/ nastolatka na zabieg oczyszczania skóry, oprócz zabiegu, ustaleniu programu zabiegowego, postaram się dotrzeć i wytłumaczyć jak najlepiej co i jak zmienić żeby pozbyć się problemu na skórze w naszym gabinecie kosmetologicznym.

Uwielbiam pracę z młodzieżą i rozmowy z nimi, sama mam sporo nastolatków w najbliższej rodzinie, co ułatwia mi kontakt z nimi.

Z „dzieciakiami”, tak nazywam dzieci mojego rodzeństwa, nie umiem zmienić tego określenia, choć nie jeden z dzieciaków już dawno mnie przerosło i są to już młodzi pełnoletni ludzie, a więc, z „dzieciakami” przegadaliśmy nie jedną imprezę rodzinną, uwielbiam spędzać z nimi czas i kocham je jak swoje dzieci.Chętnie poznam Twojego „dzieciaka” a jeszcze chętniej pomogę jej/ jemu pozbyć sie trądziku z tej uroczej młodziutkiej cery.